Nazywam się Monika Bojanowska i prowadzę wirtualny Gabinet Zmiany.

Tutaj pomagam kobietom, takim jak Ty – które chcą podjąć decyzję, czy odejść z etatu i stworzyć własny biznes. Pasjonuje mnie praca ze zmianą, pokonywaniem oporów oraz barier przed zmienianiem i kreowaniem życia w zgodzie ze sobą. Pracuję z kobietami, które chcą stworzyć biznes od podstaw, ale także  z tymi, które już prowadzą firmę, ale potrzebują zmian w niektórych jej obszarach, aby pracowało im się lepiej i skuteczniej. 

Łączę 18-letnie doświadczenie pracy w korporacji z empatią i umiejętnością słuchania – cechami dobrego coacha. Od 4 lat prowadzę własną firmę, dlatego rozumiem rozterki, zarówno etatowe, jak i biznesowe. Moje klientki twierdzą, że potrafię usłyszeć nawet to, czego nie powiedziały. Czytam między wierszami, łączę kompetencje twarde z miękkimi i przekazuję je kobietom, które pragną zmiany życia zawodowego na pełne i satysfakcjonujące.

Jestem certyfikowanym coachem, absolwentką zarządzania i marketingu o specjalnościach zarządzanie zasobami ludzkimi oraz psychologia biznesu, mam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z drugim człowiekiem.

Ukończyłam akredytowany program szkoleniowy Mistrz coachingu w Szkole Coachów Meritum. Ukończyłam także programy Professional Life Coach Certification oraz Cognitive Behavioral Life Coach Certification, akredytowane przez amerykańską instytucję Transformation Akademy™.

Jako konsultant kryzysowy, akredytowany przez Polskie Towarzystwo Interwencji i Coachingu Kryzysowego, posiadam kompetencje do udzielania pierwszej pomocy w kryzysie psychologicznym.

Monika Bojanowska

Pomagam kobietom zmęczonym pracą na etacie, dokonać tej ważnej dla nich zmiany i zamienić etat na własny biznes, który będzie oparty o ich prawdziwe, wewnętrzne potrzeby. Buduję w nich odwagę i pomagam dążyć do życia jakiego pragną. Fascynuje mnie człowiek i jego umiejętność kreowania siebie, a moje motto brzmi: „Nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie”. Ja swoje zmieniłam po czterdziestce – potrzebowałam dojrzałości i odwagi, aby sięgnąć po więcej.

Jeszcze kilka lat temu ja też pracowałam na etacie w korporacji. Spędziłam tam 18 lat i był to mój drugi dom, a w każdym razie wówczas tak uważałam. Dawałam z siebie tak dużo i pracowałam tak szybko, że nawet nie zauważyłam, że zmagam się z wypaleniem zawodowym i depresją. Gdy to wreszcie do mnie dotarło, jedynym rozwiązaniem było leczenie. Zmagając się z chorobą zrozumiałam, że życie, które prowadzę nie jest życiem, którego pragnę i które chcę wieść. Chciałam żyć wolniej, zwracając uwagę na swoje wewnętrzne potrzeby i na to, kim naprawdę jestem. A nade wszystko – chciałam robić coś pożytecznego, chciałam pomagać innym.

Dziś spotykam Ciebie w moim wirtualnym Gabinecie Zmiany i wierzę, że to nie jest przypadek. Być może zainspiruje Cię moja historia i odwaga, ponieważ odeszłam ze środowiska, które mnie niszczyło, zbudowałam własny biznes i teraz żyję inaczej. Żyję w zgodzie z moimi wartościami, co oznacza dla mnie przede wszystkim wolniejsze życie i biznes oparty na pomaganiu innym kobietom, podobnym do mnie.

Oczywiście fakt, że ja zamieniłam etat na biznes, nie oznacza, że jest to rozwiązanie najlepsze dla Ciebie. Kluczem jest właśnie znalezienie takiej zmiany zawodowej, która Tobie pozwoli na odczuwanie satysfakcji i pracę w zgodzie z własnymi wartościami. Tym właśnie zajmiemy się podczas sesji coachingowych.

Zapraszam Cię do wejścia na niezwykłą drogę, prowadzącą do życia w zgodzie ze sobą. Spotkaj się ze mną podczas sesji online i pozwól towarzyszyć sobie w drodze do pracy o jakiej marzysz.

Zobacz, co o pracy ze mną mówią moje Klientki:

Zanim zaproszę Cię do zapoznania się z opiniami kobiet, które wpuściły mnie do swojego świata – co zawsze jest dla mnie ogromnym zaszczytem – chciałabym zwrócić Twoją uwagę na to, że moje klientki, opisując naszą relację, często mówią, że to dzięki mnie dokonały zmiany w swoim życiu.  

Prawda jest jednak nieco inna. To one same odkrywają swój potencjał, zaczynają patrzeć na siebie z innej perspektywy, często odnajdują siebie na nowo. Podczas sesji coachingowych dostrzegają, jak wiele mają do zaoferowania światu, ile dobra jest w nich. Czasami jedna mała zmiana w patrzeniu na siebie samą, powoduje lawinę zmian w życiu, pracy, czy biznesie. Innym razem zmiany dzieją się spokojnie, przychodzą, niczym powiew wiatru, zaskakując swoją prostotą.

Zawsze, ale to zawsze jest to zasługa tych wspaniałych kobiet – nie moja. Ja tylko zadaję im trafne, mam nadzieję, pytania.

Bardzo polecam sesje z Moniką!
Zadaje świetne pytania, wyłapuje między słowami ważne wątki i mądrze prowadzi do celu ustalonego na początku sesji. Jest przy tym ciepła, ludzka i autentyczna – współpraca z Moniką jest wspierająca i rozwijająca na wielu poziomach!
Szczególnie polecam osobom, które wahają się między etatem a własną firmą – doświadczenie Moniki w tym temacie jest bezcenne.
Agnieszka Szablicka – Z odwagą w działanie

Sesja z Moniką to było coś niewyobrażalnie dobrego dla mojej głowy. Długo się zastanawiałam czy w ogóle sesja coachingowa ma sens, bo przecież skoro tyle już wiem o samorozwoju, tyle już spraw mam poukładanych w głowie, tylko muszę zacząć konkretniej działać, to co dobrego może mi przynieść sesja z coachem?
I tutaj przeżyłam bardzo pozytywne zaskoczenie.
Dzięki Monice ogarnęłam mój chaos w głowie i rozwarstwianie się.
Wprowadzając zalecenia od Moniki, z mojej listy spraw już punkty znikają i to po prostu działa!
Jedna zamiana w podejściu do problemu, wielkie zmiany i progres w dążeniu do celu.
Czy sama bym mogła to osiągnąć?
Zdecydowanie nie.
Monika dzięki swojej wiedzy, swojemu doświadczeniu podsunęła mi rozwiązania, które usprawniają moją pracę.
Jak sama sesja wygląda?
Monika pyta o to jaki mam cel, co chcę osiągnąć poprzez spotkanie z nią i na końcu spotkania pytała, czy to osiągnęłam, dzięki temu razem zrobiłyśmy podsumowanie spotkania.
Moje odczucia?
Podczas naszego coachingowego spotkania, czułam się tak samo jak na spotkaniu ze starą kumpelą z akademika 🙂
Monika jest bardzo ciepła i empatyczną osobą, która potrafi spojrzeć na nasze problemy z dystansem ale i z naszej perspektywy. Cudowne połączenie cech w jednej osobie.
Czy coś mnie zaskoczyło w tym spotkaniu?
Jak najbardziej to, że wystarczyła godzinna rozmowa by móc poukładać i ogarnąć chaos, który wkradał się w moje zarządzanie czasem, ustalanie priorytetów i uspokojenie głowy, by tak naprawdę odczepić się sama od siebie 😉
Baaaaaaaaardzo mocno polecam Monikę, jeśli chcesz spojrzeć na swoje cele, biznes, życie z dystansem, z nową perspektywą lub po prostu poukładać parę rzeczy w głowie, nie znam nikogo lepszego, kto pomoże Tobie, to zrobić! Jeszcze raz dziękuję Moniko za tą cierpliwość i ciepło okazane mi podczas spotkania.
Dziękuję!
Aleksandra Machnicka – Po prostu licz

Miałam przyjemność pracować z Moniką jako klient i szczerze polecam. Monika ma przeogromną wiedzę, jest bardzo profesjonalna, świetnie motywuje do działania, a do tego jest bardzo sympatyczną i ciepłą osobą. Od początku wiedziałam, że dobrze trafiłam ale nie sądziłam, że uda mi się tak wiele wypracować i zrobić tak duże postępy dzięki Monice. Bardzo dziękuję za wspaniałą współpracę.
Izabela Jankowska – Continuum

Po trzech spotkaniach z Moniką czuję wiarę w siebie i zapał by działać. Polecam !!!
Mołgorzata Murias – Farmaceutka

Sesje z Moniką sprawiły, że spojrzałam na siebie, swoje przekonania i biznes z innej perspektywy. Otworzyły mnie na zmiany oraz dodały odwagi. Dzięki jej dociekliwości i trafnym pytaniom, dostrzegłam jak duży potencjał mam w sobie!
Justyna Sobczak – Malarka

Coaching z Moniką okazał się dla mnie doświadczeniem bardzo otwierającym. Monika prowadziła mnie przez proces zdecydowanie, ale bardzo elastycznie dostosowując jego przebieg do moich aktualnych potrzeb. Jej uważność i skupienie na tym, co mówię oraz bardzo trafne podsumowania sesji pozwoliły mi w krótkim czasie spojrzeć na wiele spraw pod innym kątem i ruszyć do przodu. Monika zaraziła mnie swoim optymizmem, ciepłem, spokojem, ale też entuzjazmem do działania. Doceniam szczególnie jej otwartość w dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem, które okazały się bardzo inspirujące. W końcu atmosfera, którą stworzyła w trakcie naszych sesji powodowała, że z dużą radością wracałam na kolejne spotkania. Dziękuję za ten czas!
Justyna Antolak-Szymańska

Kontakt z Moniką, mimo obaw (jak zawsze przed nieznanym), dał mi wiele zrozumienia, wsparcia, ćwiczeń i wyzwań w akceptacji siebie, stawianiu zdrowych granic innym, burzeniu własnych granic i lęków… To bardzo cenne i trafne wskazówki, skupiły moją uwagę na tym co mi dokucza, jak chciałabym się czuć i jak w danej chwili życia, na miarę moich możliwości emocjonalnych, starać się to zrealizować. Nauczyłam się bardziej spokojnie, świadomie, z wdzięcznością i akceptacją stanu rzeczywistości przekraczać swoje bariery, aby móc zadbać lepiej o siebie i lepiej samą SIEBIE rozumieć. Jestem niezmiernie wdzięczna, że mimo obaw o których już wspominałam (związanych przede wszystkim ze szczerą relacją z drugą kobietą, bo łatwiej zawsze dogadywałam się z facetami), znalazłam na tych spotkaniach bezpieczeństwo, czułość i zrozumienie. Dziękuję z całego serduszka…. ostatnie dni cuda małe i duże się dzieją w moim życiu, dziękuję za wsparcie, pomoc i dobre rady na przyszłość… które pomalutku już owocują sukcesami.
Natalia