• Post author:
  • Post category:Biznes
  • Reading time:7 mins read

Czy jeszcze komuś dziś trzeba tłumaczyć, co to są media społecznościowe? Chyba każdy to wie. Już nawet dzieci mają swoje konta w najpopularniejszych SoMe. Ale jak wykorzystać media społecznościowe w biznesie?

O, to już jest temat gratka. Spróbuję go dziś choć trochę przybliżyć. A nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ jest to temat szeroki, jak rzeka 😉

Spis treści:

1. Co to są media społecznościowe i jaki mają potencjał

2. Jak wykorzystać media społecznościowe w biznesie

3. Jak socialmedia uskrzydlą Twój biznes


Co to są media społecznościowe i jaki mają potencjał


Jeśli faktycznie nie wiesz, co to są media społecznościowe, to z przyjemnością poznam Cię osobiście 😉 Wydaje mi się bowiem, że nie ma już osób, które tego nie wiedzą. A więc możesz być dla mnie ciekawą osobą, którą chciałabym rozgryźć 😉

Ale bez żartów, nie po to tu jesteś, żeby się wygłupiać. Na pewno chcesz dowiedzieć się, jak możesz wykorzystać Facebook, Instagram, czy Tik-Tok w swoich działaniach biznesowych.

Wciąż pokutuje takie myślenie, że media społecznościowe służą rozrywce. Nic bardziej mylnego. Dziś na popularnych portalach prowadzi się biznesy, szuka klientów, buduje marki osobiste. Rozrywka, owszem jest. Ale przede wszystkim jest biznes.

Potencjał socialmediów w tym zakresie jest ogromny. Możesz:

– Zbudować swoją markę i docierać do wymarzonych klientów łatwiej, niż gdziekolwiek indziej.

– Wykreować autentyczny wizerunek osoby, której klienci zaufają.

– Stworzyć swoją osobistą przestrzeń do rozwoju biznesu i dawania inspiracji.

– Uwierzyć w siebie, gdy inni skorzystają z Twoich inspiracji.

i wiele, wiele innych rzeczy ….


Jak wykorzystać media społecznościowe w biznesie


Żeby jak najlepiej wykorzystać to, co oferują socialmedia dla biznesu należy spojrzeć na nie, jak na miejsce, w którym są Twoi potencjalni klienci. Codziennie przechadzają się, jak po dużym supermarkecie, w którym jest wszystko.

Ponieważ mają tam wszystko, a treści jest niesamowicie dużo, to aby zostać zauważoną ze swoim biznesem, powinnaś się wyróżnić.

Twój wyróżnik, to słowo – klucz.

Zrób pierwszy krok – wybierz media społecznościowe, które najbardziej lubisz i skup się na nich. Załóż profil i zacznij regularnie publikować treści na temat Twojego biznesu.

Jeśli socialmedia to dla Ciebie czarna magia i nie umiesz się tam odnaleźć, skorzystaj z mentoringu biznesowego. Poprowadzę Cię krok po kroku – zagłębimy się w tajniki portali społecznościowych.

Skupisz w 100%, na tych, SoMe, które są najlepsze pod kątem rozwoju Twojej marki, ale też tego, co Tobie sprawia lekkość i przygotujesz strategię działania. Określisz swoje wyróżniki i nauczysz się tworzyć treści, które angażują obserwatorów.

Przeczytaj więcej o mentoringu biznesowym „Biznes w mediach społecznościowych dla opornych i tych, którzy się boją”.


Jak socialmedia uskrzydlą Twój biznes


Zaczniesz odważnie mówić o ważnych dla Ciebie sprawach i w ten sposób przyciągniesz osoby podobne do siebie. Takie, które będą chciały czerpać z proponowanych przez Ciebie inspiracji. W ten sposób zbudujesz grupę swoich potencjalnych klientów. Biznes bez klientów nie istnieje, więc warto skorzystać z takiej możliwości, prawda?

Nauczysz się tworzyć treści, które angażują innych, a to doskonale wpłynie na Twoje poczucie własnej wartości. To właśnie tak działa!

Pokażesz siebie, jako ekspertkę w konkretnej branży. Nie ma drugiego takiego miejsca, w którym szybko staniesz się guru od „swoich” tematów. Jest tylko jeden warunek. Musisz się faktycznie świetnie znać na tym, co chcesz przekazać. Nieprawdziwego eksperta media społecznościowe wyczują na odległość. Dlatego nie warto udawać. Co w takim razie warto? Być autentyczną i działać z lekkością.

Zrób pierwszy krok. Wybierz media społecznościowe dla swojego biznesu i czym prędzej zacznij w nich działać. Nie wiesz jak przygotować profil i pisać skuteczne treści? Umów się na kawę online, podpowiem Ci, jak to zrobić skutecznie.

coaching online

Tu przeczytasz ciekawy artykuł o tym, jak skutecznie prowadzić socialmedia.

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz