Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedzabo choć wiedza wskazuje na to, co jest, wyobraźnia wskazuje na to, co będzie.”

Albert Einstein

Wszystko, co powstało na świecie, najpierw pojawiło się w wyobraźni człowieka. Jeśli tak, to oznacza, że także Ty możesz osiągnąć wszystko to, co sobie wyobrazisz. Możesz osiągnąć każdy cel, pod warunkiem, że zamienisz go w jasną, klarowną i bogatą w szczegóły wizję.


Czy naprawdę wyobraźnia jest ważniejsza, niż wiedza, jak twierdził Albert Einstein?


Z całą pewnością, wiedza jest ograniczona. Możemy się wiele nauczyć w życiu, przyswoić mnóstwo umiejętności i rozwijać dzięki nim wiele pasji. Jednak kiedyś dojdziemy w tym zdobywaniu wiedzy do momentu, w którym uznamy, że wiemy już wszystko. Będzie to, co prawda, nasze subiektywne „wszystko”. Jednocześnie będzie to taki punkt, w którym umysł nie zechce przyjąć już ani trochę wiedzy z określonej dziedziny.

Natomiast wyobraźnia nie potrafi zatrzymać się w swej kreatywności, o ile tylko pozwolimy jej na niczym nieograniczone spojrzenie. Po prostu umysł nie widzi żadnych granic, gdy podąża za wyobraźnią. Tylko my, przy użyciu świadomości, możemy zatrzymać naszą wyobraźnię. Jeśli postanowimy tego nie robić i damy jej nieco swobody, poszybuje w rejony, o jakich nawet nam się nie śniło. Jeśli zgodzimy się na to, że wyobraźnia jest ważniejsza, niż wiedza, która paradoksalnie często wyobraźnię ogranicza, to zaczną się w naszym życiu dziać cuda.


Wykreuj swoją przyszłość w wyobraźni


W mojej pracy z Klientkami, które chcą zmieniać swoje życie na takie, jakiego pragną, bardzo często namawiam je do wykorzystywania wyobraźni na co dzień. Do kreowania swojej przyszłości przy pomocy wizji, która może powstać w ich wyobraźni. Wizja powinna być jasna i klarowna oraz musi zawierać jak najwięcej szczegółów, dotyczących wydarzeń, spraw i rzeczy, które chcemy osiągnąć. Do wykreowania takiej wizji nie jest nam potrzebna żadna wiedza. Nie zastanawiamy się bowiem, w jaki sposób osiągniemy to, co sobie wyobrażamy.

Na tym etapie to właśnie wyobraźnia jest ważniejsza, niż wiedza, nie kreujemy bowiem żadnych rozwiązań, ani dróg dojścia do celu. Skupiamy się tylko i wyłącznie na wizji świata, siebie i naszego otoczenia w przyszłości. To, jak chcemy, aby było jest podstawą do użycia wyobraźni w najbardziej kreatywny sposób, w jaki potrafimy jej użyć. Do stworzenia w głowie takiego świata, w jakim chcemy żyć. W przyszłości przyjdzie czas na zajęcie się tym, w jaki sposób to osiągniemy. Na tym etapie kreowania wizji nie jest to potrzebne.


Kluczem do zmian są emocje


Jeśli uznasz, że Ty też chcesz wypróbować swoją wyobraźnię i postanowisz sprawdzić, co ona potrafi, to zacznij od pozytywnych emocji. Pomyśl o swoim celu, czyli o tym, co chcesz osiągnąć i zacznij sobie go wyobrażać, jednocześnie ciesząc się wewnętrznie z tego faktu tak, jakby już został osiągnięty. Pamiętaj – wszystko dzieje się w Twojej głowie, a tu nie ma żadnych ograniczeń. Nie ma braku czasu, blokad wewnętrznych, czy niedostatecznej wiedzy. Zresztą, skoro wyobraźnia jest ważniejsza, niż wiedza, to nie masz się czym martwić:) Pomyśl, że w tej chwili nie ma niczego, co mogłoby Cię powstrzymać przed osiągnięciem celu, który kreujesz w swojej wyobraźni.

Buduj swoją przyszłość i baw się przy tym dobrze. Gdy pozbędziesz się barier, które na co dzień Cię ograniczają, to zadanie stanie się bardzo łatwe. Wywołaj w sobie jak najwięcej dobrych uczuć, związanych z sytuacją, powstającą w Twoim umyśle. Ciesz się z tego, jak to będzie, gdy już zrealizujesz to, czego pragniesz. Im więcej pozytywnych emocji, tym bardziej wyrazista, ale i skuteczna będzie Twoja wizja. Skuteczna, w tym sensie, że wkrótce postanowisz ją realizować. Wtedy przyjdzie czas na przemyślenie, czy masz dość wiedzy, aby tę wizję zrealizować. Ale jeszcze nie teraz. W tym momencie tylko sobie wyobrażaj swój zrealizowany już cel. Ciesz się nim tak, jakby naprawdę to wszystko już wydarzyło się w Twoim życiu. Gdy zechcesz przejść do realizowania wyobrażonego celu, możesz skorzystać z mapy marzeń, o której pisałam w tym artykule.


Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, gdy jest odpowiednio stymulowana


Możesz pomóc swojemu umysłowi dążyć w wyobraźni do zmiany, którą potem zrealizujesz. Możesz motywować się wewnętrznie do kreowania jeszcze bardziej klarownej i skutecznej wizji siebie w przyszłości. Pomogą Ci w tym pozytywne afirmacje, które, dobrze wykorzystane, posiadają wielką moc rażenia:) Możesz sama tworzyć własne afirmacje i powtarzać je w myślach lub na głos, aby pobudzić swój umysł do działania. Możesz też skorzystać z 10 afirmacji wspomagających zmianę, które stworzyłam specjalnie dla moich Klientek, aby mogły jeszcze łatwiej osiągać to, o czym marzą. Bo, skoro na etapie wizji, wyobraźnia jest ważniejsza, niż wiedza, to warto o nią zadbać i wspomagać ją w tworzeniu wszystkiego, co dla nas najlepsze.

Pobierz za darmo afirmacje wspomagające zmianę:

Dodaj komentarz